Lustra we wnętrzach – ponadczasowy element dekoracyjny

Nie od dziś wiadomo, że dodatki we wnętrzach stanowią o ich wyjątkowości, oryginalnym stylu i niepowtarzalnym charakterze. Odpowiednio dobrane podkreślają indywidualny styl właściciela, sprawiają, że dom staje się miejscem wyjątkowym. Dlatego tak ważne jest, by dobierać je z rozwagą. 

W ostatnich latach popularnym elementem dekoracyjnym stały się lustra. Dotychczas ich główną funkcją była ta użytkowa. Były niezbędnym elementem w domu, obecne przede wszystkim w łazience i przedpokoju. Okazuje się jednak, że lustra mają ogromny potencjał, który umiejętnie wykorzystany, zapewni niesamowitą metamorfozę w każdym wnętrzu. 

Lustra w salonie

Jeszcze do niedawna salon nie był miejscem, w którym wieszaliśmy lustra. Teraz pełnią tam głównie funkcje dekoracyjne, ale nie tylko! Bardzo często znajdziemy je w niewielkich i ciemnych salonach. Dlaczego? Zawieszone naprzeciw okna lustro odbija światło i doświetla ciemne wnętrze. Dodatkowo lustra optycznie powiększają przestrzeń, stąd ich popularność na niewielkich metrażach. 

Nie oznacza to jednak, że nie sprawdzą się w dużych pomieszczeniach, gdzie prezentują się znakomicie! Tutaj ich zadaniem jest ozdobienie wnętrza. W dużych salonach możemy zaszaleć z fantazyjną ramą lub oryginalnym kształtem. Świetnie będą też prezentować się kompozycje kilku mniejszych luster. 

Lustro w sypialni – jakie wybrać? 

Coraz częściej lustra pojawiają się także w sypialni. Wynika to z faktu, że to pomieszczenie, w którym się ubieramy i nakładamy makijaż. Dlatego świetnie sprawdzają się tu gustowne toaletki oraz lustra wolnostojące. Nie zajmują one dużo miejsca i łatwo je przestawić, zmieniając aranżację wedle potrzeb domowników. Warto po raz kolejny wykorzystać potencjał lustra. Odpowiednio go ustawiając możemy zyskać więcej światła i optycznie więcej przestrzeni w sypialni. 

Optycznie większy i jaśniejszy przedpokój

Lustro to nieodzowny element w każdym przedpokoju. Tutaj pełni głównie funkcje użytkowe. Warto jednak wykorzystać jego dodatkowe możliwości. Wiemy już, że lustra optycznie powiększają przestrzeń, dlatego w niewielkim przedpokoju warto pamiętać, by było duże. Przedpokój zwykle jest pomieszczeniem bez okien, brak w nim naturalnego światła. Dlatego dobrym pomysłem będzie dodatkowe oświetlenie nad lustrem.

Lustro w łazience

O słuszności montażu lustra w łazience nie trzeba nikogo przekonywać. Należy jednak pamiętać o kilku zasadach. Po pierwsze, lustro wieszamy na odpowiedniej wysokości, tak by wszyscy domownicy mogli z niego swobodnie korzystać. Po drugie, pamiętajmy o dobrym oświetleniu. Jedno źródło światła umieszczone na suficie nie jest dobrym rozwiązaniem. Lustro w łazience należy oświetlić, by móc cieszyć się wyraźnym odbiciem. 

Na koniec kilka słów podsumowania. Lustra we wnętrzach zdobią, dodają uroku, rozświetlają, nadają charakteru. Należy je dobierać w sposób przemyślany, dostosowany do własnych potrzeb oraz stylu mieszkania. Tylko wtedy będą spełniać dodatkowe funkcje dekoracyjne, a nie tylko te użytkowe. 

Chętnie pomożemy Wam dobrać lustra do Waszego mieszkania. Zapraszamy do Salonów Firmowych Drewmax, gdzie czeka na Was bogata oferta dodatków do domu. Znajdziecie u nas również piękne lustra, w różnych kształtach, rozmiarach i ramach a także drewniane toaletki.

Czeka tam na Was sporo wnętrzarskich inspiracji! 

Nowoczesny design

Nowoczesny design

Gwarancja jakości

Gwarancja jakości

Transport

Transport

Wsparcie

Wsparcie