Trendy wnętrzarskie 2022

Od lat trendy wnętrzarskie zmieniały się bardzo dynamicznie, często przechodząc ze skrajności w skrajność. Nawiązywały do naszego stylu życia i zmieniających się potrzeb. Trendy na 2022 rok nie zmieniły się jednak drastycznie, a wręcz umocniły powrót do natury, który obserwowaliśmy w ostatnich sezonach. Wygląda na to, że trend ten zostanie z nami na dłużej. 

Popularne będą meble i dodatki z naturalnych materiałów, jak drewno, kamień i wciąż modny metal. W tym sezonie stawiamy na jakość, nie ilość. To wysokiej jakości, drewniane meble będą grały główną rolę w wystroju wnętrz. Dominował będzie porządek i harmonia a także indywidualizm i funkcjonalność. Nasze wnętrza mają być odpowiedzią na nasze potrzeby, muszą być dostosowane do naszych preferencji. 

Salon 

W salonie dominować będzie minimalizm, porządek i harmonia. Aranżujemy wnętrza w myśl zasady – “mniej znaczy więcej”. Oznacza to ograniczoną ilość mebli i dodatków. Główną rolę odegrają meble wykonane z litego drewna. Niepowtarzalna kompozycja słojów i sęków naturalnego surowca będzie stanowić najważniejszą ozdobę. W salonie popularne będą meble dębowe i bukowe oraz naturalne tkaniny, takie jak bawełna organiczna, len czy jedwab. To właśnie te tkaniny wybierzemy dobierając zasłony, narzuty czy dekoracyjne poduszki. Ozdobne detale ograniczymy do zielonych roślin doniczkowych, prostych lamp oraz luster w wąskich rantach. Prostota jest także widoczna w doborze kolorów. Modne będą ciepłe, jasne kolory, beże, brązy i zielenie. 

Jadalnia

Funkcjonalność i wygoda będą znakiem rozpoznawczym nowoczesnej jadalni. Stonowane kolory i naturalne materiały będą królować również w tych aranżacjach. Postaw na prosty, masywny, dębowy stół i pojemną witrynę. Dodaj solidne, drewniane krzesła oraz zieleń naturalnych kwiatów w rattanowych donicach, aby otrzymać jadalnię skrojoną na miarę najnowszych trendów. 

Sypialnia 

W sypialni stawiamy przede wszystkim na jakość i wygląd łóżka. Sięgamy po prosty design, wykonany z litego drewna. Najlepiej sprawdzi się niskie łóżko z ozdobnym zagłówkiem. To ono będzie stanowić centrum aranżacji. Pozostałe meble wtapiają się w tło. Proste, minimalistyczne szafy, których głównym atutem jest unikatowa struktura naturalnego drewna. W sypialni również ograniczamy dodatki, doceniając modną przestrzeń i światło. 

 

Pokój młodzieżowy

Również w pokoju młodzieżowym główną rolę odegra łóżko. By dodać aranżacji pazura i przełamać prostotę warto sięgnąć po meble łączące w sobie ciepło naturalnego drewna z chłodem metalu. Wybierz drewniane łóżko z metalową ramą, regał na książki lub pojemną komodę utrzymane w tym stylu industrialnym, aby stworzyć ponadczasową aranżację w pokoju nastolatka.

 

Dodatki

Trendy 2022 nie przewidują licznych dodatków w naszym domu. To wysokiej jakości, drewniane meble stanowią największą ozdobę aranżacji. Jeśli już sięgamy po dodatkowe ozdoby zadbajmy by były minimalistyczne i funkcjonalne. Wśród najpopularniejszych dodatków znajdziemy proste lampy i lustra w ramach z cienkim rantem, a także tapety inspirowane naturą i żywe rośliny doniczkowe. 

Najnowsze trendy doceniają naszą indywidualność i unikalne potrzeby. Stawiają na prostotę i minimalizm oraz ponadczasowość naturalnych materiałów. Doceniają piękno i estetykę naturalnego drewna i stawiają je w centrum każdej aranżacji. To drewniane meble są ozdobą domu.  Naturalne drewno ociepla wnętrza abyśmy czuli się dobrze i komfortowo w naszym domu.

Nowoczesny design

Nowoczesny design

Gwarancja jakości

Gwarancja jakości

Transport

Transport

Wsparcie

Wsparcie