Jak stworzyć świąteczny klimat w domu?

Wielkimi krokami zbliża się wyjątkowy czas Świąt Bożego Narodzenia. Jak co roku udekorujemy nasze domy, ubierzemy choinkę, by poczuć ten wyjątkowy, świąteczny klimat. Jakie dekoracje świąteczne wybrać na święta 2023? Jakie ozdoby bożonarodzeniowe są modne? Oto kilka rad.

 

Natura wraca na salony 

Natura wraca do łask. Wspominamy o tym coraz częściej przy okazji blogów o tematyce wnętrzarskiej. Nie inaczej jest w przypadku świątecznych dekoracji. Naturalne materiały, kolory ziemi, ekologiczne ozdoby to motyw przewodni tegorocznych trendów bożonarodzeniowych. 

 

Choinka prosto z lasu

Zacznijmy od najważniejszego symbolu Świąt Bożego Narodzenia – choinki. W tym roku wybierz żywe drzewko, które wniesie do Twojego nie tylko sielski klimat, ale także obłędny zapach lasu! Możesz wybrać drzewko w donicy, które po Świętach zasadzisz w ogrodzie. To najbardziej ekologiczne rozwiązanie, które cieszy się popularnością w ostatnich latach. To samo dotyczy świątecznych stroików. Wybierz te wykonane z gałązek świerku lub jodły. Idealnie wpisują się w modne trendy i będą się pięknie prezentować na drewnianym blacie stołu!

 

Ekologiczne ozdoby 

Kolejny punkt programu – ozdoby. W tym roku modne będą te, wykonane z naturalnych materiałów. Możesz kupić je w sklepie lub wykonać samodzielnie. Wykorzystaj suszone trawy, słomę, drewniane figurki i skarby znalezione w lesie. Idealnie sprawdzą się szyszki, orzechy, żołędzie a nawet patyki. Suszone owoce to także strzał w dziesiątkę. Nie tylko pięknie się prezentują ale także pięknie pachną. Komu Święta kojarzą się z zapachem pomarańczy? 😉 Naturalne materiały mogą być też obecne w postaci lnianego obrusu, wiklinowych koszy czy owczych skór rzuconych pod choinką.

 

Magia światła i zapachu

Pamiętaj także o oświetleniu, które w magiczny wręcz sposób potrafi odmienić wnętrza, nadając im ciepły i intymny klimat. W tym roku postaw na świece. Wybierz te, które pachną wanilią lub cynamonem. To zapachy, które kojarzą nam się z ciepłem domowego ogniska.

 

Ponadczasowa elegancja naturalnych wnętrz

Wszystkie wymienione dekoracje najlepiej prezentują się w otoczeniu mebli wykonanych z naturalnego drewna, które wnosi ciepło i przytulność do naszych domów. Jego piękno to wyjątkowy  wygląd, który zawdzięcza usłojeniu i sękom, które sprawiają, że każdy egzemplarz jest inny, niepowtarzalny. Wykorzystaj naturę, by stworzyć klimatyczną, ale też stylową i nieprzesadzoną świąteczną aranżację wnętrza.

Nowoczesny design

Nowoczesny design

Gwarancja jakości

Gwarancja jakości

Transport

Transport

Wsparcie

Wsparcie